Skip to content

Czyżby to koniec rozdawania świadczenia 500 plus?

Władze PiS zdają sobie sprawę, że waloryzacja świadczenia 500 plus o 200 zł nie zapewni im zwycięstwa wyborczego. Jeśli wybory wygra opozycja, 500 plus może być z kolei przyznane tylko tym, którzy będą aktywni zawodowo. PiS przed wyborami wróci też do tematu emerytur senioralnych. Z kolei pomoc społeczna nie udźwignie ciężaru armii seniorów, którzy nie mają z czego żyć i rząd w końcu wprowadzi dla nich jakiś rodzaj emerytury obywatelskiej.

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło niedawno, że chce skończyć z państwem opiekuńczym i rozdawnictwem w Polsce. Prezes Jarosław Kaczyński powiedział w Białymstoku, że chce Polski, w której ludzie żyją ze swojej pracy, a nie z pomocy społecznej i zasiłków.

Zdaniem prof. Ryszarda Szarfenberga nie jest to jednak sygnał, że PiS przełączył pstryczek i kładzie kres rozdawnictwu i państwu opiekuńczemu. Przekonuje, że to kontynuacja historii partii, która walczy o sprawiedliwość społeczną.

Słowa prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że rząd nie zamierza rozdawać zapomóg potrzebującym, a zamiast tego skupi się na tworzeniu miejsc pracy, zostały skrytykowane przez ekspertów jako populistyczny ruch mający na celu pozyskanie wyborców. Partia rządząca Prawo i Sprawiedliwość (PiS) spotyka się obecnie z coraz większą krytyką ze względu na swoją politykę, zwłaszcza związaną ze świadczeniami socjalnymi.

Prezes partii rządzącej powiedział podczas posiedzenia Krajowej Rady Rozwoju Wsi, że “dopóki nie będzie miejsc pracy, nie będziemy rozdawać zasiłków.” Dodał, że priorytetem rządu jest tworzenie miejsc pracy.

Z infolinią 500+ można się skontaktować telefonicznie poprzez stronę 500+ kontakt. Konsultanci udzielają informacji na temat nowych zasad przyznawania świadczenia. Udzielają również informacji o nowym terminie składania wniosków.

3 komentarze

 1. Piotr
  22 sierpnia 2022 @ 10:03

  Uważam, że to świetny pomysł ma PIS i mam nadzieję, że uda się wdrożyć takie podejście. Jestem pewien, że jeśli rozda świadczenie 500+ osobom, które są aktywne, to zachęci ich to do dalszej aktywności, na co wszyscy liczymy.

 2. Krzysiek
  22 sierpnia 2022 @ 10:05

  To jest wielkie ulepszenie i cieszę się, że PIS wziął czas, aby zmienić swój program tak, aby był bardziej sprawiedliwy dla wszystkich zaangażowanych!

 3. Adrian
  22 sierpnia 2022 @ 10:06

  Podoba mi się również to, jak chcą się upewnić, że wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w tym programie są aktywne i pracują nad swoimi projektami. Jest tak wiele osób, które po prostu chcą dostać pieniądze za nic nie robienie lub tylko trochę pracy, a czasami nawet mniej niż płaca minimalna, ale myślę, że PIS wie lepiej, jak dogodzić Polakom.

Dodaj komentarz