Skip to content

Uber jako aplikacja ułatwiająca życie

Spis treści

Telefon uber to platforma transportowa, która pozwala użytkownikom na zamówienie przejazdu z ich smartfonów. Stanowi alternatywę dla taksówek, transportu publicznego i posiadania samochodu. Jest dostępny w skali globalnej. Ludzie mogą połączyć wiele rzeczy. Podobno zrobiły to między innymi media społecznościowe. Jednak na Twitterze czy Instagramie przez pół godziny istnieje prawo kwestionowania wartości takiego połączenia. Głównym problemem jest brak realnego celu w nawiązywanych tam kontaktach. Uber działa zupełnie inaczej. Aplikacja połączy dwie osoby poszukujące danej usługi – czyli użytkowników, którzy potrzebują transportu lub chcą zamówić swoje ulubione dania w dostawie – z odbiorcą usługi – partnerem, kierowcą lub dostawcą, który świadczy usługę za pośrednictwem platformy. Bez żadnych konsekwencji można faktycznie sprawdzić dostępność pojazdów, ceny i oferty Uber Eats okolicy w aplikacji Uber. Zgłoszenie zainteresowania ofertą konkretnego kierowcy lub pobliskiego skutera uruchamia łańcuch zdarzeń, które są ważniejsze niż niezobowiązujący czek – obejrzyj go na YouTube.

Konsekwencje te oznaczają, że udział w społeczności Ubera musi zostać zweryfikowany w sposób, który oznacza lokalizację, potwierdza, że ​​jest się wypłacalnym i że jest się w określonym wieku. To dużo danych, ale połączenia w świecie rzeczywistym muszą spełniać swoje zadanie. Ponadto aplikacja Uber przechowuje te dane dla siebie w sposób bardziej ekonomiczny niż większość usług Google i Facebook. Treści są tylko tak dobre, jak lokalizacja. Dlatego trzeba wiedzieć, gdzie jesteś i dlatego tak ważne jest również, abyś powiedział, czy jesteś w Warszawie, czy na Malediwach. Jeśli skłamie się na temat swojej lokalizacji, treści będą bezużyteczne. Nie chodzi o to, że nie zależy na Twoim doświadczeniu; po prostu nie ma się pojęcia, jak uczynić je lepszym dla Ciebie, jeśli nie wie się gdzie jesteś.

Uber wymaga od swoich kierowców przejścia rygorystycznego procesu sprawdzania, który obejmuje przedstawienie dokumentów tożsamości i referencji pojazdu. Kierowcy są zobowiązani do przedstawienia swoich zdjęć i dokumentów, a także dowodu, że ich pojazd spełnia standardy bezpieczeństwa Ubera. Ten proces weryfikacji jest przeprowadzany codziennie i może się nieco różnić w zależności od regionu, ale efekt jest taki sam: Uber zapewnia, że wszyscy kierowcy są tym, za kogo się podają, a ich pojazd spełnia wszystkie przepisy rządowe.

Gdy Uber dotrze do punktu odbioru, aplikacja prosi pasażera o potwierdzenie, że numer rejestracyjny samochodu i zdjęcie kierowcy są prawidłowe. Sprawdź, czy zdjęcie obsługuje informacje aktualnie widoczne w aplikacji. Jest mało prawdopodobne, aby ktoś podszywał się pod kogoś innego, ponieważ kierowca musi wysłać jego selfie za każdym razem, gdy aplikacja jest uruchamiana. Jeśli jest niepoprawny i niejasny, zlecenie nie może zostać zrealizowane, a zleceniodawca nie widzi jego oferty cenowej.

1 Comment

  1. Franek
    19 września 2022 @ 12:22

    Moim zdaniem, życie jest dużo prostsze. Korzystam z Ubera już długi czas i jestem zadowolony.

Dodaj komentarz